Diagnoza przyczyn niepowodzeń szkolnych
500.00 zł
Często bywa tak, że dziecko na pewnym etapie edukacji zaczyna przejawiać rozmaite trudności szkolne. Dostaje gorsze oceny niż zwykle, pomimo, że wkłada w naukę tyle samo pracy, co wcześniej, zaczyna „odstawać” od swoich rówieśników, nie potrafi przyswoić pewnej partii materiału, zniechęca się do czytania, nauki i chodzenia do szkoły w ogóle. Trudności dziecka będą również dawać o sobie znać w życiu codziennym, a niepoddane terapii będą się pogłębiać.
Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, jednak już pierwsze oznaki występowania trudności są niepokojące i powinny być sygnałem do tego, by zgłosić się do specjalisty.
Do typowych przyczyn trudności szkolnych zaliczyć możemy
- obniżoną sprawność intelektualną dziecka,
- trudności społeczno-emocjonalne
- specyficzne trudności w nauce (dyskleksja, dysortografia, dysgrafia, dyskalkulia)
- zaburzenia psychomotoryczne
- trudna sytuacja rodzinna
- zaniedbania środowiskowe
- zaburzenia psychiczne
- inne choroby
Dzięki diagnozie przyczyn niepowodzeń szkolnych dowiesz się, w jakim obszarze występuje problem, co jest jego przyczyną oraz jak dalej postępować z dzieckiem, aby zminimalizować trudności.
Diagnoza obejmuje:
- wywiad kliniczny z rodzicami
- rozmowę z uczniem
- analizę dokumentacji dotyczącej ucznia ( opinia ze szkoły, zeszyty, prace ucznia)
- ocenę rozwoju dziecka poprzez odpowiednia narzędzia psychologiczne i pedagogiczne
Diagnozę przyczyn niepowodzeń szkolnych przeprowadza się zawsze po diagnozie sprawności intelektualnej, aby wykluczyć wpływ obniżonej sprawności intelektualnej na proces edukacyjny dziecka.
- Diagnoza obejmuje 2-3 spotkania po 60 min
- Każde spotkanie kosztuje 500 złotych.
DANE KONTAKTOWE
Telefon:
732 715 855
Email:
kontakt@centrum-junior.pl
Wizyty odbywają się gabinecie:
Rejestracja do gabinetu
*Rejestracja on-line, wybierz datę i godzinę
REGULAMIN Świadczenia usług w Centrum Psychologii i Edukacji „JUNIOR”
- Niniejszy regulamin określa warunki i zasady udzielania pomocy psychologicznej i diagnozy psychologiczno-pedagogicznej w Centrum Psychologii i Edukacji „JUNIOR”.
- Usługodawcą jest Izabela Pietrus, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Centrum Psychologii i Edukacji „JUNIOR” Izabela Pietrus, NIP: 8272328517 z siedzibą ul. Władysława Reymonta 39, 98-200 Sieradz.
- Z usług świadczonych przez Centrum Psychologii i Edukacji „JUNIOR” korzystać mogą osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie za zgodą swoich opiekunów prawnych.
- Usługi polegają na poradnictwie psychologicznym i diagnozie psychologiczno-pedagogicznej.
- Zapisu na usługę dokonać można: osobiście, telefonicznie, poprzez stronę internetową centrum-junior.pl.
- W Centrum Psychologii i Edukacji „JUNIOR” przestrzegana jest tajemnica zawodowa psychologów. Psycholog zachowuje poufność co do wszelkich informacji, o jakich dowiedział się podczas świadczenia usług. Z tajemnicy zawodowej zwolnić psychologa może jedynie Sąd na podstawie odpowiednich przepisów prawa.
- Psycholog może odmówić świadczenia usług jeśli: problem Klienta wykracza poza zakres świadczonych usług, Klient nie chce współpracować bądź współpraca z psychologiem jest pozorna, Klient nie ma możliwości pokrycia kosztów usługi lub w przypadku, gdy psycholog nie jest w stanie zapewnić prawidłowej i profesjonalnej relacji między sobą, a klientem.
- Klient ma prawo zrezygnować z pomocy psychologicznej świadczonej przez Centrum przed rozpoczęciem spotkania. Za spotkanie przerwane z winy/na życzenie klienta pobierana jest opłata, jakby całe spotkanie się odbyło.
- Psycholog ma obowiązek na bieżąco informować Klienta lub opiekuna dziecka o wynikach badań diagnostycznych oraz o przebiegu i postępach terapii. O szczegółach rozmowy z osobą niepełnoletnią psycholog informuje opiekuna po konsultacji z dzieckiem i po uzyskaniu jego zgody.
- Wnioski, opinie i zaświadczenia sporządzane i wydawane będą na prośbę Klienta z zastrzeżeniem 7-dniowego terminu odbioru. Odbiór dokumentacji odbywa się tylko i wyłącznie osobiście w siedzibie Centrum określonej w pkt 2. Usługa sporządzenia wniosku, opinii i zaświadczenia jest odpłatna zgodnie z cennikiem zamieszczonym na stronie internetowej centrum-junior.pl.
- W przypadku świadczenia usług psychologicznych dla dzieci i młodzieży: Zajęcia przeprowadzane są na zlecenie opiekuna. Zakres oraz dobór zajęć terapeutycznych dla dziecka opiekun ustala z osobą prowadzącą. Opiekun zobowiązany jest do przekazania osobie prowadzącej wszelkich informacji o stanie zdrowia dziecka. Psycholog ma obowiązek na bieżąco informować opiekuna o przebiegu i postępach terapii, a opiekun przekazuje informację zwrotną dotyczącą efektywności zajęć, zachodzących zmian w funkcjonowaniu dziecka itp. Opiekun ma prawo być obecny na sali podczas zajęć, jednak psycholog może zasugerować konieczność opuszczenia sali lub pozostania na zajęciach, jeśli miało by to mieć wpływ na przebieg zajęć. Psycholog przekazuje opiekunowi zalecenia do pracy z dzieckiem w domu. Opiekun zobowiązuje się do przestrzegania zaleceń terapeuty dotyczących pracy i postępowania z dzieckiem. Psycholog może zlecić dodatkowe konsultacje u specjalisty lub badania lekarskie w celu dogłębnej diagnozy i jak najlepszych efektów zajęć terapeutycznych. Opiekun jest odpowiedzialny za dziecko przebywające w siedzibie Centrum. W przypadku pozostawienia dziecka na zajęcia, obowiązany jest do odebrania go o godzinie wskazanej przez osobę prowadzącą zajęcia.
Wynagrodzenie i sposób jego uiszczenia: - Usługi świadczone w ramach Centrum mają charakter odpłatny, za wyjątkiem wsparcia psychologicznego udzielanego kobietom ciężarnym. Płatności należy dokonać gotówką po spotkaniu lub przelewem w przypadku teleporady. Osoba zapisana na teleporadę zobowiązana jest dzień wcześniej o przesłanie potwierdzenia przelewu na adres e-mail Centrum, podany na stronie internetowej. W przypadku diagnozy psychologicznej i pedagogicznej opłata za całą diagnozę pobierana jest na pierwszym spotkaniu konsultacyjnym. Jeżeli Klient nie pojawi się na kolejnych spotkaniach diagnostycznych psycholog nie zwraca pobranej opłaty, nawet jeżeli diagnoza się nie odbędzie. Spóźnienie na zajęcia nie powoduje przesunięcia ich w czasie ani nie powoduje zmian w ich odpłatności. Brak uiszczenia wynagrodzenia w odpowiedniej wysokości lub terminie powoduje, że Usługodawca nie ma obowiązku świadczenia usługi psychologicznej na rzecz Klienta w ramach zawartej umowy.
- W sytuacji, gdy Klient dokona przedpłaty za określoną usługę i nie pojawi się w wyznaczonym terminie w siedzibie Centrum, przedpłata przepada na rzecz Usługodawcy i nie podlega zwrotowi.
Rejestracja on-line: - Rejestracji on-line można dokonać poprzez stronę internetową www.centrum-junior.pl. Po wybraniu odpowiedniej usługi i terminu Klient otrzymuje mail z informacją o konieczności akceptacji terminu przez Usługodawcę. Po akceptacji terminu przez Usługodawcę, Klient otrzymuje mail z powiadomieniem o rezerwacji terminu i kolejny mail z przypomnieniem o spotkaniu jeden dzień przed umówionym terminem.
- Klient, który zapisze się na wizytę i się na niej nie pojawi, bez wcześniejszego zawiadomienia o tym Usługodawcy nie będzie miał możliwości ponownej rejestracji na Usługę. W takim przypadku Klient będzie mógł umówić się na usługę wyłącznie po uiszczeniu 100% przedpłaty na konto.
- Gabinet zastrzega sobie prawo do zamiany regulaminu, jak również wprowadzenia modyfikacji cen za prowadzone zajęcia. Klient umówiony wcześniej na wizytę zostanie poinformowany o zmianie cennika z miesięcznym wyprzedzeniem.
- Podpisanie przez Klienta regulaminu jest jednoznaczne ze zobowiązaniem się do jego przestrzegania.
- Dokumentację Klientów przechowujemy 2 lata.
RELATED PRODUCTS
Porada psychologiczna
- Porada przeciętnie trwa 60 minut.
- Koszt porady psychologicznej wynosi 150 złotych.
Zajęcia indywidualne
- Dla najmłodszych dzieci w wieku od 3 lat dedykowane są zajęcia z czytania globalnego, które pozwalają dziecku w wieku ok. 5 lat czytać płynnie i, co najważniejsze, ze zrozumieniem, każdy tekst. - Czas trwania tych zajęć zależy od wieku i osobowości dziecka, zazwyczaj trwają one od 30 do 60 minut.
- Dla osób z trudnościami szkolnymi zaplanowano zajęcia rewalidacyjne, o charakterze terapeutycznym, usprawniającym i korekcyjnym. - Czas trwania tych zajęć zależy od wieku i osobowości dziecka, zazwyczaj trwają one od 30 do 60 minut.
- W ramach zajęć rozwijających kompetencje i umiejętności proponujemy zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, zajęcia podnoszące poczucie własnej wartości i samoocenę, trening logicznego myślenia oraz wprowadzenie do zagadnień dojrzewania i seksualności dla młodzieży. - Czas trwania tych zajęć wynosi 45 minut.
- dla osób zmagających się ze stresem, cierpiących z powodu dolegliwości psychosomatycznych, chcących nauczyć się jak kontrolować swoje reakcje na stres i niesprzyjające warunki i jak minimalizować skutki stresu przewidzieliśmy trening relaksacji i radzenia sobie ze stresem. - Zajęcia trwają 45 minut.
- Koszt zajęć wynosi 100 złotych.
Diagnoza osobowości
- Chcą lepiej poznać i zrozumieć swoje zachowania
- Chcą potwierdzić lub wykluczyć występowanie u siebie zaburzeń osobowości
- Zmagają się z niepowodzeniami w relacjach międzyludzkich, koleżeńskich i intymnych
- Doświadczają trudności w pracy, mają trudność w odnalezieniu się w nowych sytuacjach
- Nie radzą sobie ze stresem i wymaganiami, jakie stawia środowisko, w którym żyją
- Mają zalecenie poddania się testom psychologicznym np. przez psychiatrę lub innego specjalistę
- Doświadczają objawów psychosomatycznych
- Dla osób u których leczenie farmakologiczne zaburzeń psychicznych nie przynosi pożądanego efektu
- Otrzymasz profesjonalną i rzetelną diagnozę psychologiczną w oparciu o pogłębiony wywiad i psychologiczne testy
- Lepsze zrozumiesz siebie i osoby w swoim otoczeniu
- Podniesiesz komfort swojego życia
- Koszt usługi wynosi 400 złotych.
Pomoc psychologiczna z dojazdem do klienta
- Porada przeciętnie trwa 60 minut.
- Koszt porady psychologicznej: wycena indywidualna.